Program: Atrakcyjna po porodzie

Pomożemy wrócić Ci do formy!

atrakcyjna po porodzie

Celem Programu „Atrakcyjna po porodzie” jest stymulacja ciała do szybkiego przywrócenia ładnej sylwetki po okresie ciąży, jak również wyleczenie dolegliwości poporodowych (zobacz co leczymy). Program obejmuje 4 spotkania w okresie połogu, w czasie których prowadzimy terapię manualną tkanek miękkich i blizn po cięciu cesarskim lub nacięciu krocza oraz dobieramy ćwiczenia według indywidualnych potrzeb i możliwości pacjentki.

Połóg jest niezwykle ważnym czasem dla kobiety. Ze względu na działanie relaksyny ciało jest plastyczne, a tym samym podatne na zmiany. Ponadto nieprawidłowe nawyki i zmiany anatomiczne z czasu ciąży i po porodzie, wywołane np. bólem czy rosnącym brzuchem, nie zostały jeszcze utrwalone. Dlatego cała mądrość fizjoterapii w czasie połogu jest w tym, by prawidłowo pokierować ciało do jego regeneracji i wygasić wszelkie nieprawidłowe zmiany powstałe w czasie ciąży, porodu lub po porodzie oraz wyedukować pacjentkę pod kątem czynności wykonywanych na co dzień, które nieprawidłowo wykonane mogłyby nasilić obecne lub wywołać kolejne dolegliwości.

Wszystkie wizyty odbywają się w domu pacjentki. W przypadku porodu siłami natury w celu umówienia wizyty najlepiej jest skontaktować się w dniu porodu. W przypadku planowanego cięcia cesarskiego – 2 tygodnie przed porodem.

Panie w 35-36 tygodniu ciąży zachęcamy do odbycia wizyty przed porodem, na której przekazujemy wiedzę dotyczącą profilaktyki poporodowej, ochrony krocza po porodzie, prawidłowego sposobu karmienia, przygotowania do porodu: pozycje porodowe, nauka relaksu, oddychania oraz imitacja skurczu porodowego. Zapraszamy z mężami, partnerami (koszt według cennika).

Aktualny koszt pakietu podany jest w cenniku. Cena zawiera dojazd do domu pacjentki.

Pakiet jest płatny z góry na pierwszej wizycie. Zniżki nie łączą się.